OKTAGON 39: TOP 9 MOMENTŮ

14.02.2023
ZDROJ : FACEBOOK.COM - OKTAGOON MMA
ZDROJ : FACEBOOK.COM - OKTAGOON MMA
  • BESTIE LOSENE KEISTA SI JASNĚ ŘEKL O TITUL

Neuvěřitelná dominance! Losene Keita nenašel v Oktagonu konkurenci. V dobrém slova smyslu je to nesmírná bestie. Demoluje vše, co mu přijde pod ruku. Jistě, Bark se ukázal v dobrém světle, kvality bezpochyby má. Hlavně v prvním kole byl Bark nebezpečný, ale Keita je prostě jinde. Je to mašina. Jeho jedničky, přesnost, přehled a vyhodnocení situace rozhodly zápas. Jednoznačným odhodláním si došel nejen pro TKO, ale taktéž zaslouženě pro výkon večera.

Bude Losene nositelem dvou titulů? Nebo ho Maté Sanikidze něčím překvapí?

  • RONYHO ŠKOLENÍ

Musel jsem dát Ronyho na druhé místo. Jsem jeho velkým fanouškem. Je to skromný sympaťák, talentovaný bojovník a zároveň skvělý bavič. Jeho Berlín v Mnichově v pozápasovém rozhovoru se zapsal mnoha fanouškům do paměti, tedy mě to určitě pobavilo. Každopádně, pojďme se bavit o jeho zápase. V prvním kole měl zápas výborné tempo, kdy byl Rony hodně blízko ukončení škrcením, ale Vlado Šikic se z toho přetočil a utekl.

V druhém kole předvedl Rony profesorské školení, skvělý přehled. Byl rychlý tvrdý a šel si hravě pro ukončení před limitem. Za mě atraktivní zápas, mělo to náboj.

  • BÁRTLOVA TVRDÁ PETELICE

Moment?! Moment! Tohle se stalo za celé dvě minuty? Pojďme, si to pořádně sesumírovat. Překvapující začátek ze strany Kevina Hangse, který se hned úvodu zápasu vrhl na Marka. Následně to pokračovalo pochvalou Márka za výtečné vykroucení z nebezpečného armbaru ze strany Kevina a jako poděkování dostal palici na koleno. A co teprve následná věnovaná pomsta Marka v nejlepším možném provedení? Zasloužené vítězství, krásná zadní tvrdá. Díky za podívanou.

  • KRVAVÁ LÁZEŇ ZAWADY, DOMINANTNÍ DEMOLICE POPPECKA

V první řadě bych moc rád ještě jednou hodil velký potlesk dormanovi. V rekordním čase za podpory fanoušků dokázal do svého ručníku vsáknout tolik krve, že by z toho nakrmil i odporného Morbiuse do syta.

Alexander Poppeck předvedl tak dominantní výkon, kdy mlátil Zawadu hlava nehlava v dominantní pozici, že má přednostní právo se hlásit do boje o titul. Nemám s tím žádný problém!

  • PŘEHLEDNÉ VÍTĚZSTVÍ VLADISLAVA LENGÁLA

Objev doku 2022 předvedl další super výkon. Začátek zápasu se vyvíjel jako vyrovnaná bitva v postoji, oba byly dost aktivní, ale nevšiml jsem si, že by Vlada něco závratně ohrozilo. Vlado aktivně pracoval na zemi, což se mu vyplatilo. Zasloužené vítězství, vítězná šnůra se prodlužuje.

Jsem dost zvědavý, jak se bude následně vyvíjet zápas s Diegem-Sheckem.

  • VÍTĚVZSTVÍ PODCEŇOVANÉHO PAVOLA LANGERA

Přiznejte se! Kdo z Vás trhal tiket? Tohle bylo sakra tvrdě udřené vítězství, byť jasný zápas nevířil atraktivitou, byl spíše takový opatrný, ale pro mě to byl krásný napínavý taktický zápas o jednom úderu nebo dobře provedeném takedownu. Za mě jedno z největších překvapení večera. Jasně víme, že Pavol má určité kvality, předvedl se v nejednom zápase v Oktagonu, ale možná jsem čekal od Xaviéra mnohem více. Pavol, kousal, podal bravurní výkon a jsem zvědavý, co si pro něj připraví vedení Oktagonu do budoucna.

  • BOUŘLIVÁ ATMOSFÉRA PRO CHRISTIANA JUNGWIRTHA

Kurde, ta atmosféra při nástupu Jungwirta by se dala krájet! Poprvé, co sleduji Christiana, jsem od něj viděl čistě taktický zápas, kdy se nedostával do pověstných přestřelek. Což bylo milé překvapení, byť mě dostal v třetím kole do mírného infarktového napětí, ale nakonec vše dobře dopadlo. Vyhrál jsem peníze. Christian se nezranil a bude v Tipsport-Gamechangeru. Co víc si přát?

  • LUCAS CRUZ PŘEDVEDL SYMPATICKÝ VÝKON

Na úvod turnaje jedno z těch příjemnějších překvapení večera, kdy jsem si říkal, že mnoho sázkařů muselo být hned ze startu nasraných, protože ty tikety se trhat prostě musely. Já osobně jsem neměl odvahu tipovat vítěze tohoto zápasu. Oponent toho moc nepředvedl. Lucas v očích fanouška Oktagonu jakožto nováčka určitě ukázal dost pozitivních věcí, ať už kontrováním tvrdými kopy, dobré takedown defenze. Za mě sympatický výkon.

  • CARVALHOVÁ ELEGANTNOST

Setkaly se proti sobě dvě těžké váhy, kdy se sice díky dost vytaveném vítězství na body radoval Hatef Moeil. Nicméně pro mě byl vítěz v tomhle zápase brazilský zápasník Wallyson Carvalho. Překvapil nejen mě, ale určitě nejednoho diváka u obrazovky, popřípadě v hledišti. Ukázal elegantní pohyb na nohou, byť je to kolos, po kleci se pohyboval jak motýl. Tedy pokud na něj Hatef nebyl nalepený jak klíště. Rozhodně doufám, že v Oktagonu neměl poslední slovo a v těžko váze dost zamíchá kartami.